بشقاب میناکاری خام قطر 20 سانتی متر

بشقاب میناکاری خام  قطر 20 سانتی متر

یکی از مهمترین ابزار های مورد نیاز برای هنر میناکاری، ظروف زیر ساخت می باشد. در حال حاصر ظروف زیر ساخت مورد استفاده برای میناکاری از جنس مس می باشد، محصول فوق یک بشقاب خام میناکاری به قطر 20 سانتی متر می باشد که سطح آن در طی چندین مرحله لعاب کاری سفید شده که در اثر حرارت 700 درجه سانتی گراد حالت شیشه ای و سخت گرفته است.

این بشقاب با استفاده از ورق مس با ضخامت مناسبی تهیه شده و نقوش برجسته زیبایی بر سطح کار نقش بسته است که با استفاده از هنر قلمزنی می باشد.


قیمت عمده: 40500 تومان
جهت خرید و سفارش، با شماره های زیر تماس بگیرید:
03134418533 داخلی 211 - 09032735028


میناکاری هنری زیبا و اصیل ایرانی می باشد که که برخی پیشینه این هنر زیبا را بیش از 5000 سال تخمین می زنند. اوج هنر میناکاری  در ایران به دوره سلجوقیان بر می گردد و در دوران صفویه میناکاری روی نقره بر روی کار امده و استفاده از رنگ قرمز در میناکاری بیش از هر رنگ دیگری رواج یافت. بیشترین طرح های مورد استفاده در هنر میناکاری نقش های اسلیمی و ختایی  می باشد هر چند نقش‌های مینیاتوری در دوران صفویان رواج یافته و به همین دلیل به هنر میناکاری، هنر مینیاتور بر روی فلز نیز گفته می شود.

 

ابزارمورد نیاز برای میناکاری

قیمت ابزار میناکاری

 

محصول فوق یک نمونه از زیر ساخت های لعاب کاری شده مناسب برای کارآموزان هنر میناکاری می باشد. این بشقاب خام میناکاری با استفاده از ورق مس با ضخامت مناسبی تهیه شده است. این بشقاب خام میناکاری دارای قطر 20 سانتی متر می باشد و به خوب لعاب کاری شده است.

 

ابزار میناکاری روی مس

 

اگر شما این بشقاب خام میناکاری را به خوبی نظاره کنیدف متوجه خواهید شد که با دقت بالایی لعاب کاری شده و ضخامت لعاب روی ظرف در تمامی نقاط یکسان بوده. بر روی این بشقاب میناکاری خام، نقش و نگار های زیبایی با هنر قلم کاری حک شده است. این بشقاب آماده برای کار میناکاری می باشد. دوست داران هنر میناکاری می توانند با سفارش این بشقاب و سایر ابزار های مورد نیاز برای هنر میناکاری به این هنر زیبا بپردازن.

 

ابزار هنر میناکاری

ابزار کار میناکاری

 

در حال حاضر پر استفاده ترین تکنیک میناکاری نقاشی مینا می باشد که در این روش  نقش های مینا را بر روی لعابی شفاف و سفید شکل می گیرد. به این منظور زیر ساخت مورد استفاده در طی چندین مرحله لعاب کاری در دمای 700 درجه سانتی گراد آماده برای نقاشی می شود. زیر ساخت های ظروف میناکاری مهمترین گزینه برای این هنر می باشد. در حال حاضر از زیر ساخت های مسی بیشترین استفاده می شود که به دلیل خاصیت چکش خواری بالا و همچنین قیمت مناسب این فلز می باشد.

 

ابزارمورد نیاز برای میناکاری

 

40500 تومان

-